Vintersport - Alpint (M)
Vis væddemålsmuligheder Gem væddemålsmulighed
Tip Hvem klarer sig bedst? Hvis begge kørere udgår eller hvis en kører ikke stiller til start, sættes odds til 1,0.
Vinder
Storslalom - Alta Badia/ITA
søndag, 17.12.
03:30
M. Hirscher (AUT)
1,85
 
A. Pinturault (FRA)
4,3
 
H. Kristoffersen (NOR)
10
 
S. Luitz (GER)
12
 
M. Faivre (FRA)
17
 
T. Ligety (USA)
20
 
M. Feller (AUT)
25
 
T. Fanara (FRA)
25
 
J. Murisier (SUI)
35
 
M. Olsson (SWE)
35
 
Z. Kranjec (SLO)
35
 
L. K. Haugen (NOR)
60
 
V. M-Jeandet (FRA)
60
 
L. Meillard (SUI)
60
 
R. Leitinger (AUT)
60
 
F. Eisath (ITA)
60
 
L. De Aliprandini (ITA)
80
 
F. Dopfer (GER)
100
 
A. Myhrer (SWE)
100
 
F. Zubcic (CRO)
150
 
T. Ford (USA)
200
 
M. Moelgg (ITA)
200
 
K. Jansrud (NOR)
200
 
G. Caviezel (SUI)
200
 
R. Tonetti (ITA)
200
Plads 1-3
Storslalom - Alta Badia/ITA
søndag, 17.12.
03:30
M. Hirscher (AUT)
1,25
 
A. Pinturault (FRA)
1,65
 
H. Kristoffersen (NOR)
3,2
 
S. Luitz (GER)
3,4
 
M. Faivre (FRA)
5,0
 
T. Ligety (USA)
6,0
 
M. Feller (AUT)
8,0
 
T. Fanara (FRA)
8,0
 
J. Murisier (SUI)
10
 
M. Olsson (SWE)
10
 
Z. Kranjec (SLO)
10
 
L. K. Haugen (NOR)
20
 
V. M-Jeandet (FRA)
20
 
L. Meillard (SUI)
20
 
R. Leitinger (AUT)
20
 
F. Eisath (ITA)
20
 
L. De Aliprandini (ITA)
25
 
F. Dopfer (GER)
35
 
A. Myhrer (SWE)
35
 
F. Zubcic (CRO)
40
 
T. Ford (USA)
50
 
M. Moelgg (ITA)
50
 
K. Jansrud (NOR)
50
 
G. Caviezel (SUI)
50
 
R. Tonetti (ITA)
50
1
X
2
Storslalom - Mænd - H2H
lørdag, 16.12.
03:30
F. Eisath (ITA)
L. K. Haugen (NOR)
1,85
 
1,85
 
 
03:30
H. Kristoffers. (NOR)
S. Luitz (GER)
1,8
 
1,9
 
 
03:30
L. De Alipr. (ITA)
T. Ford (USA)
1,65
 
2,1
 
 
03:30
L. Meillard (SUI)
F. Zubcic (CRO)
1,65
 
2,1
 
 
03:30
M. Faivre (FRA)
T. Ligety (USA)
1,65
 
2,1
 
 
03:30
M. Feller (AUT)
J. Murisier (SUI)
1,65
 
2,1
 
 
03:30
M. Hirscher (AUT)
A. Pinturault (FRA)
1,5
 
2,4
 
 
03:30
M. Olsson (SWE)
T. Fanara (FRA)
1,85
 
1,85
 
 
03:30
V. M.-Jeandet (FRA)
G. Caviezel (SUI)
1,55
 
2,3
 
 
03:30
Z. Kranjec (SLO)
L. De Alipr. (ITA)
1,5
 
2,4
 
 
Vintersport - Alpint (K)
Vinder
Styrtløb - Val d'Isere/FRA
I morgen, 16.12.
04:30
C. Huetter (AUT)
4,0
 
T. Weirather (LIE)
5,0
 
V. Rebensburg (GER)
6,0
 
L. Vonn (USA)
9,0
 
S. Goggia (ITA)
12
 
L. Gut (SUI)
12
 
M. Gisin (SUI)
12
 
E. Fanchini (ITA)
20
 
A. Veith (AUT)
20
 
S. Cook (USA)
30
 
J. Wiles (USA)
35
 
B. Johnson (USA)
35
 
J. Schnarf (ITA)
50
 
C. Scheyer (AUT)
50
 
L. Ross (USA)
50
 
R. Mowinckel (NOR)
50
 
C. Suter (SUI)
60
 
N. Schmidhofer (AUT)
100
 
E. Miklos (HUN)
100
 
V. Stuffer (ITA)
100
 
R. Siebenhofer (AUT)
100
 
S. Venier (AUT)
100
 
J. Flury (SUI)
150
 
J. Haehlen (SUI)
200
 
D. Dengscherz (AUT)
200
 
M. Wenig (GER)
200
 
T. Tippler (AUT)
200
 
N. Fanchini (ITA)
200
Vintersport - Skiskydning (M)
Vis væddemålsmuligheder Gem væddemålsmulighed
Tip Hvem klarer sig bedst? Hvis begge kørere udgår eller hvis en kører ikke stiller til start, sættes odds til 1,0.
Vinder
10km Sprint - Annecy/FRA
I dag, 15.12.
08:15
M. Fourcade (FRA)
2,2
 
Johannes Boe (NOR)
2,2
 
S. Schempp (GER)
13
 
J. Fak (SLO)
20
 
Tarjei Boe (NOR)
30
 
J. Eberhard (AUT)
30
 
E. Lesser (GER)
35
 
L. Hofer (ITA)
35
 
A. Peiffer (GER)
50
 
A. Shipulin (RUS)
50
 
A. Rastorgujevs (LAT)
50
 
Q. Fillon Maillet (FRA)
60
 
H. L'Abee-Lund (NOR)
80
 
B. Doll (GER)
80
 
B. Weger (SUI)
80
 
M. Tsvetkov (RUS)
100
 
D. Windisch (ITA)
100
 
E. Garanichev (RUS)
100
 
V. Iliev (BUL)
150
 
F. Lindstroem (SWE)
150
 
S. Eder (AUT)
150
 
E. Bjontegaard (NOR)
150
 
S. Desthieux (FRA)
150
 
M. Slesingr (CZE)
200
 
J. G. Beatrix (FRA)
200
 
O. Moravec (CZE)
200
 
J. Nelin (SWE)
200
 
S. Wiestner (SUI)
250
Plads 1-3
10km Sprint - Annecy/FRA
I dag, 15.12.
08:15
M. Fourcade (FRA)
1,33
 
Johannes Boe (NOR)
1,33
 
S. Schempp (GER)
4,5
 
J. Fak (SLO)
6,0
 
Tarjei Boe (NOR)
6,5
 
J. Eberhard (AUT)
8,0
 
E. Lesser (GER)
8,0
 
L. Hofer (ITA)
8,0
 
A. Peiffer (GER)
10
 
A. Shipulin (RUS)
10
 
A. Rastorgujevs (LAT)
10
 
Q. Fillon Maillet (FRA)
10
 
H. L'Abee-Lund (NOR)
15
 
B. Doll (GER)
15
 
B. Weger (SUI)
15
 
M. Tsvetkov (RUS)
20
 
D. Windisch (ITA)
20
 
E. Garanichev (RUS)
20
 
V. Iliev (BUL)
25
 
F. Lindstroem (SWE)
25
 
S. Eder (AUT)
25
 
E. Bjontegaard (NOR)
25
 
S. Desthieux (FRA)
25
 
M. Slesingr (CZE)
30
 
J. G. Beatrix (FRA)
30
 
O. Moravec (CZE)
30
 
J. Nelin (SWE)
30
 
S. Wiestner (SUI)
50
1
X
2
Head-2-Head - 10km Sprint
I dag, 14.12.
08:15
A. Loginov (RUS)
J. Nelin (SWE)
1,7
 
2,0
 
 
08:15
A. Peiffer (GER)
S. Desthieux (FRA)
1,45
 
2,55
 
 
08:15
A. Rastorguj. (LAT)
L. Hofer (ITA)
1,9
 
1,8
 
 
08:15
E. Lesser (GER)
A. Shipulin (RUS)
1,85
 
1,85
 
 
08:15
H. L'Abee-Lun. (NOR)
F. Lindstroem (SWE)
1,65
 
2,1
 
 
08:15
J. Eberhard (AUT)
B. Doll (GER)
1,55
 
2,3
 
 
08:15
J. Fak (SLO)
S. Schempp (GER)
2,3
 
1,55
 
 
08:15
J. G. Beatrix (FRA)
M. Slesingr (CZE)
1,7
 
2,0
 
 
08:15
L. H. Birkeland (NOR)
D. Pidruchnyi (UKR)
1,7
 
2,0
 
 
08:15
M. Fourcade (FRA)
Johannes Boe (NOR)
1,8
 
1,9
 
 
08:15
M. Tsvetkov (RUS)
M. Krcmar (CZE)
1,6
 
2,2
 
 
08:15
N. Smith (CAN)
K. Bauer (SLO)
1,65
 
2,1
 
 
08:15
O. Moravec (CZE)
L. Bailey (USA)
1,7
 
2,0
 
 
08:15
Q. F. Maillet (FRA)
B. Weger (SUI)
1,65
 
2,1
 
 
08:15
S. Eder (AUT)
E. Garanichev (RUS)
1,65
 
2,1
 
 
08:15
T. Burke (USA)
V. Iliev (BUL)
1,85
 
1,85
 
 
08:15
T. Lapshin (RUS)
M. Eliseev (RUS)
1,85
 
1,85
 
 
Vintersport - Skihop (M)
Vis væddemålsmuligheder Gem væddemålsmulighed
Tip Hvem klarer sig bedst? Hvis begge kørere udgår eller hvis en kører ikke stiller til start, sættes odds til 1,0.
Vinder
FIS Verdens cup - Engelberg/SUI I - HS140
I morgen, 16.12.
10:00
R. Freitag (GER)
4,0
 
A. Wellinger (GER)
4,5
 
S. Kraft (AUT)
5,5
 
K. Stoch (POL)
7,0
 
D. A. Tande (NOR)
7,0
 
J. A. Forfang (NOR)
10
 
J. Kobayashi (JPN)
20
 
M. Eisenbichler (GER)
20
 
D. Kubacki (POL)
25
 
D. Prevc (SLO)
30
 
R. Johansson (NOR)
35
 
A. Fannemel (NOR)
35
 
M. Hayboeck (AUT)
50
 
J. Damjan (SLO)
50
 
M. Kot (POL)
50
 
P. Prevc (SLO)
60
 
G. Schlierenzauer (AUT)
70
 
K. Geiger (GER)
70
 
P. Zyla (POL)
80
 
M. Fettner (AUT)
80
 
A. Stjernen (NOR)
100
 
S. Ammann (SUI)
100
 
S. Leyhe (GER)
100
 
N. Kasai (JPN)
150
Plads 1-3
FIS Verdens cup - Engelberg/SUI I - HS140
I morgen, 16.12.
10:00
R. Freitag (GER)
1,7
 
A. Wellinger (GER)
1,8
 
S. Kraft (AUT)
2,1
 
K. Stoch (POL)
2,4
 
D. A. Tande (NOR)
2,4
 
J. A. Forfang (NOR)
3,0
 
J. Kobayashi (JPN)
5,5
 
M. Eisenbichler (GER)
5,5
 
D. Kubacki (POL)
6,0
 
D. Prevc (SLO)
8,0
 
R. Johansson (NOR)
10
 
A. Fannemel (NOR)
10
 
M. Hayboeck (AUT)
15
 
P. Prevc (SLO)
15
 
J. Damjan (SLO)
15
 
M. Kot (POL)
15
 
K. Geiger (GER)
17
 
G. Schlierenzauer (AUT)
20
 
P. Zyla (POL)
20
 
M. Fettner (AUT)
20
 
A. Stjernen (NOR)
25
 
S. Ammann (SUI)
25
 
S. Leyhe (GER)
25
 
N. Kasai (JPN)
30
1
X
2
Head-2-Head - Engelberg/SUI I - HS140
I morgen, 15.12.
10:00
A. Fannemel (NOR)
M. Kot (POL)
1,8
 
1,9
 
 
10:00
J. Damjan (SLO)
R. Johansson (NOR)
1,9
 
1,8
 
 
10:00
J. Kobayashi (JPN)
D. Kubacki (POL)
1,65
 
2,1
 
 
10:00
K. Stoch (POL)
J. A. Forfang (NOR)
1,65
 
2,1
 
 
10:00
M. Eisenb. (GER)
K. Geiger (GER)
1,55
 
2,3
 
 
10:00
M. Hayboeck (AUT)
A. Stjernen (NOR)
1,6
 
2,2
 
 
10:00
P. Zyla (POL)
M. Fettner (AUT)
1,85
 
1,85
 
 
10:00
R. Freitag (GER)
A. Wellinger (GER)
1,7
 
2,0
 
 
10:00
S. Kraft (AUT)
D. A. Tande (NOR)
1,6
 
2,2
 
 
10:00
S. Leyhe (GER)
S. Ammann (SUI)
1,85
 
1,85
 
 
Vintersport - Langrend (M)
Vinder
15km Fri - Toblach/ITA
I morgen, 16.12.
07:30
M. J. Sundby (NOR)
4,0
 
M. Manificat (FRA)
4,0
 
S. Ustiugov (RUS)
4,5
 
S. H. Krueger (NOR)
10
 
A. Bolshunov (RUS)
12
 
M. Heikkinen (FIN)
17
 
M. Hellner (SWE)
20
 
D. Cologna (SUI)
20
 
C. Halfvarsson (SWE)
20
 
H. C. Holund (NOR)
20
 
A. Chervotkin (RUS)
20
 
A. Harvey (CAN)
35
 
F. H. Krogh (NOR)
40
 
S. Rothe (NOR)
100
 
A. Musgrave (GBR)
100
 
J. M. Gaillard (FRA)
200
 
C. Parisse (FRA)
200
 
D. Rickardsson (SWE)
250
 
R. Duvillard (FRA)
300
 
T. Livers (SUI)
300
 
D. Kershaw (CAN)
350
 
M. Jaks (CZE)
500
Vintersport - Langrend (K)
Vinder
10km Fri - Toblach/ITA
I morgen, 16.12.
05:00
C. Kalla (SWE)
2,5
 
M. Bjoergen (NOR)
4,0
 
R. Haga (NOR)
4,0
 
I. F. Oestberg (NOR)
7,0
 
K. Pärmäkoski (FIN)
10
 
H. Weng (NOR)
13
 
J. Diggins (USA)
40
 
A. Jacobsen (NOR)
50
 
N. Von Siebenthal (SUI)
50
 
T. Stadlober (AUT)
50
 
K. Niskanen (FIN)
70
 
R. L. Roponen (FIN)
200
 
S. Bjornsen (USA)
200
 
E. Andersson (SWE)
200
 
P. Novakova (CZE)
200
 
N. Fessel (GER)
250
 
N. Faehndrich (SUI)
300
 
K. Randall (USA)
300
 
E. Stephen (USA)
300
 
L. Mononen (FIN)
350
 
S. Ringwald (GER)
350
 
S. Boehler (GER)
350
 
E. Wiken (SWE)
500
 
I. Ingemarsdotter (SWE)
500
Vintersport - Sæson Væddemål
Vinder
Alpint - World Cup 2017/18 - Samlede ordre, kvinder
I dag, 15.12.
04:30
M. Shiffrin (USA)
1,15
 
T. Weirather (LIE)
10
 
V. Rebensburg (GER)
10
 
L. Gut (SUI)
20
 
P. Vlhova (SVK)
50
 
S. Goggia (ITA)
60
 
T. Worley (FRA)
60
 
A. Veith (AUT)
100
 
F. Brignone (ITA)
100
 
W. Holdener (SUI)
100
 
C. Huetter (AUT)
100
 
N. Schmidhofer (AUT)
200
 
F. Hansdotter (SWE)
200
 
R. Mowinckel (NOR)
200
Spillekupon 
Top vindere: Hold dig opdateret på vores seneste top vindere!
1 Dag
1 Uge
1 Måned
Gevinst
Indsats
1.
13.154 €
88 €
2.
11.787 €
1.000 €
3.
11.404 €
380 €
4.
7.017 €
3 €
5.
6.921 €
5 €
6.
6.918 €
809 €
7.
6.668 €
500 €
8.
6.654 €
1.000 €
1.
19.392 €
95 €
2.
18.742 €
285 €
3.
17.098 €
23 €
4.
16.123 €
5 €
5.
14.494 €
3 €
6.
14.155 €
95 €
7.
14.000 €
2.500 €
8.
13.154 €
88 €
1.
49.999 €
5.472 €
2.
35.487 €
5.000 €
3.
32.537 €
17 €
4.
30.000 €
5.000 €
5.
29.149 €
952 €
6.
26.856 €
476 €
7.
26.470 €
100 €
8.
24.819 €
1 €
image
Dit væddemål bliver behandlet
Vent venligst, da vi tilægger en lille forsinkelse på live væddemål.
loading
Du er blevet logget af!
Da du ikke har været aktiv i en længere periode, er du af sikkerhedsmæssige årsager blevet logget af automatisk.
Vent venligst ...
Denne proces kan ikke afbrydes.
delayimage
v5.79.1b346 - w27